مرجعیت تبلیغات پیامکی - فاما پیامک
تاریخ : 26 فروردین 1397مرجعیت تبلیغات پیامکی

مرجعیت تبلیغات پیامکیReviewed by فاما on Apr 15Rating: 5.0مرجعیت تبلیغات پیامکیدر مقالات قبلی در مورد روش های نوین تبلیغاتی صحبت کرده بودیم که هدف اصلی ما نتیجه گیری و سود آوری برای کاربران عزیز میباشد.

مرجعیت تبلیغات پیامکی

در مقالات قبلی در مورد روش های نوین تبلیغاتی صحبت کرده بودیم که هدف اصلی ما نتیجه گیری و سود آوری برای کاربران عزیز میباشد.

امروزه تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند : تبلیغات تلگرام , تبلیغات اینستاگرام , تبلیغات بنری و تبلیغات در سایت های پر بازدید بجز هرزنامه کردن هدف و تخریب برند نتیجه ای در بر نخواهد داشت در صورتی که هزینه های زیادی نسبت به تبلیغات متنی دارد.

تبلیغات پیامکی به تبلیغات سنتی نیز معروف است و همواره تعداد زیادی از مخاطبین در تلاشند تا برند و کسب و کار خود را با اطلاع رسانی ها و تبلیغات انبوه پیامکی به مخاطبین خود بازگو کنند که محدودیت هایی نیز شامل میشود.

برای مثال برای عبور از دیوار بلک لیست سامانه ها و مدیریت های خیلی قوی تشکیل شده اند و هدف جلب رضایت کاربران اپراتور ها میباشد که امری مهم در این صنعت میباشد.

برای مثال زمانی که بانک شماره موبایل کاربران 2 اپراتور بزرگ کشور برای عموم آشکار شد سامانه های پیام کوتاه روزانه ده ها بار به این بانک ها پیامک تبلیغاتی کاربرانشان را ارسال میکنند که به شخصه میتوانم خودم را جز این گروه دریافت کننده و شاکی معرفی کنم و در این ضمینه هم تلاشهای مفیدی کردیم.

روش اولمان بانک شماره موبایل آپدیت برای تبلیغات پیامکی راه اندازی کردیم که ضریب دقت آن 83 درصد تخمین زده شده و از ارسال پیامک های متعدد تبلیغاتی جلوگیری کردیم تا حداقل باری از دوش این عزیزان برداریم ولی کفایت نمیکرد.

با رایزنی هایی که داشتیم با همکاران دیگرمان برآن شدیم تا لیستی از شماره های شاکی دریافت کننده تبلیغات پیامکی راه اندازی کردیم و رقم این شماره ها را به 1264789 عدد رسندیم که هر دقیقه به این تعداد اضافه میشود و عملیاتی شدن این لیست بلک لیست را در آپدیت جدید نرم افزار و سامانه راه اندازی و به اجرا رساندیم که موجب توقف ارسال های تبلیغاتی چه با اپراتور های و چه با ارسال پیامک بلک لیست به این افراد هیچ گونه پیامی از سوی ما ارسال نشود.

استفاده صحیح حق مسلم همه ما هست و فرقی نمیکند کدام اپراتور تلفن همراه هستیم .مهم آن است که از شاکیان استقبال کنیم تا این آرامش خاطر را به ایشان بدهیم که از سوی ما و همکاران ما پیامکی مبنی بر تبلیغات + اطلاع رسانی و… ارسال نشود.

بازخورد آن نیز خیلی مثبت و کارآمد بوده در صورتی که روزانه پیام های دریافتی حاوی کلمات رکیک و شکایت های متنی کاربران از 100 درصد به 12 درصد رسیده که این 12 درصد را همواره به لیست اضافه میکنیم.

به همین جهت افزایش تبلیغ دهندگان نیز 24 درصد شده است و نتیجه آن 100 درصد مطلوب است.

برای دریافت پنل رایگان پیامک به این آدرس مراجعه کنید.

با آرزوی موفقیت.

مطالب تصادفی
نظرات مربوط به مطلب : بدون دیدگاه